Brněnský biskup Pavel Konzbul požehnal dnes v katedrále na Petrově v Brně koledníkům Tříkrálové sbírky. Mši navštívilo asi 250 účastníků, upřesnila mluvčí Diecézní charity Brno Zuzana Horáková.

Loni sbírka vynesla 33 milionů

Sbírka potrvá do 15. ledna. Koledníci z diecéze budou chodit v Jihomoravském kraji a části Kraje Vysočina. Loni sbírka vynesla rekordních 33,5 milionu korun. Peníze pomáhají potřebným.

Nejvíc koledníků bylo z Blanska, Břeclavi, Brna a Znojma

Na mši přijeli koledníci z celé diecéze, od Konzbula dostali požehnání. „Největší zastoupení mělo Znojmo, Blansko, Břeclav a Brno. Své zastoupení ale měl i Tišnov, Třebíč a další,“ vyjmenovala mluvčí.

Tři králové vyrazili do ulic na Nový rok

Tříkrálová sbírka začala v celé ČR na Nový rok. Koledníci chodí k lidem s kasičkami, do kterých mohou zájemci přispět. Nabízí se i možnost poslat peníze na sbírkový účet 66008822/0800 s variabilním symbolem 777960000. Peníze ze sbírky pomáhají charitě v péči o nemocné, handicapované, seniory, matky s dětmi v tísni a další sociálně potřebné.

V Brně bude tříkrálový průvod

Charita v Brně chystá po dvouleté pauze v důsledku covidové pandemie Tříkrálový průvod s velbloudy. Uskuteční se ve středu. Průvod vyrazí v 16 hodin od Petrova. Kromě toho budou v Brně pro dárce připravené dva stánky v centru města.

„Od 3. do 6. ledna mohou lidé potkat tři krále a přispět těm nepotřebnějším ve speciálních tříkrálových stáncích. Ty budou na ulici Česká a u hlavního nádraží před KFC,“ řekl ředitel charity Oldřich Haičman.