fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Bojovníka z Brna čeká v Londýně lítý boj bez rukavic: v ringu narazí na domácího boxera

Na parádní světový souboj v boxu bez rukavic se do Londýna chystá brněnský bojovník Zdeněk Pernica, který si to 3. prosince v ringu rozdá s domácím borcem Lukem Nevinem.
pernica1-archiv-zp

Foto:

archiv Zdeňka Pernici

Pětatřicetiletého Brňana Pernicu čeká těžký zápas v ringu v britské metropoli v O2 areně, kde bude boxery s holýma rukama hnát do boje 20 tisíc diváků. A bude to syrová bitka bez rukavic. Jeho soupeřem totiž bude Brit Luke Nevin pod organizací BKB.

„V Londýně se utkají špičkoví boxeři bez rukavic z celého světa a já jediný tam budu zastupovat Českou republiku. Původně jsem měl bojovat s velmi zkušeným britským borcem Markem Triffinem, který se však zranil, proto mi pořadatelé určili jako soupeře Lukea Nevina. Ten je taky stejně jako Triffin neporažený, ale je o něco méně zkušený, nicméně to určitě bude velmi těžký sok,“ svěřil se zpravodajskému portálu BRŇAN Zdeněk Pernica.

Ten se boxu bez rukavic věnuje asi tři roky. Na zápasy podepsal v Anglii dvouletou smlouvu, ale pak přišla pandemie covidu, která všechny plány zhatila. „Kvůli koronaviru a vládním opatřením jsem nebyl schopný se do Londýna dostat, ale pořadatelé se mi ozvali i po vypršení smlouvy a nabídli mi účast ve špičkovém světovém klání v boxu bez rukavic, což jsem velmi uvítal a jedu tam!“ řekl Pernica.

Na boj s Nevinem se poctivě připravuje stejně jako na zápas v klasickém nebo thajském boxu. „Běhám, posiluji, boxuji, do toho ještě musím zpevňovat klouby prstů na rukách různým cvičením, protože zápasy se odehrávají bez rukavic, takže je při tom větší riziko zranění a zlomení prstů,“ vysvětlil brněnský bojovník.

Aby byl ve formě, trénuje dvakrát denně pět dnů v týdnu. „Od pondělí do pátku mám ráno boxerské tréninky a odpoledne a večer různá kondiční a další cvičení. O víkendu odpočívám a v pondělí mi znovu začíná tréninkový kolotoč, který skončí v pátek,“ upřesnil Pernica.

Volný čas věnoval i studiu soupeře. Nejprve z videí a informací na internetu nastudoval Triffina, který má historii jako klasický boxer a v boxu bez rukavic vyhrál pět zápasů. „Když se zranil a jako nového soupeře mi dali Nevina, tak jsem si o něm taky zjišťoval informace. Vím, že vyhrál tři zápasy holýma rukama a je úplně jiný než Triffin. Nicméně jsem si ho podrobně nastudoval a vím, na co se mám nachystat,“ uvedl boxer.

Podle něj jsou zápasy v boxu bez rukavic, které vycházejí z irských a cikánských tradic, kratší než v klasickém boxu. „Duely jsou rychlejší, protože často dojde už v úvodní výměně úderů holými pěstmi ke krvavému zranění. Boxuje se na tři kola, kdy každé kolo trvá dvě minuty. Když se bojuje o titul, tak je sedm kol po dvou minutách,“ vypočítal Zdeněk Pernica.

Ten poletí do britské metropole už 30. listopadu s kolegou, který mu bude dělat doprovod a postará se o něj. „Přímo v Londýně nám pak pomůže další kamarád, který tam žije. A přiletí mě samozřejmě povzbudit a fandit kamarádi z Česka,“ dodal muž, který má za sebou 80 profesionálních zápasů a drží šest titulů v různých sportech.

„Mám zkušenosti z boxu, thajského boxu i MMA. A tohle je další sen a cíl, který si chci splnit. Dva roky mi to blokoval covid. Po dvou letech bez soutěžního utkání se vracím do ringu a je to pro mě výzva! Zápas bez rukavic si chci fakt užít,“ dodal Zdeněk Pernica.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT