V odstaveném autě, do kterého naplno pralo slunce, nechal zavřeného svého psa padesátník z Brna. Toho si všiml některý z kolemjdoucích a vytloukl okénko, aby zvířeti zajistil přívod vzduchu. Případ poté díky dalším všímavým svědkům řešili strážníci, informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Zavolejte na linku 156, žádal svědek

Strážníci se situací začali zabývat poté, co neznámý kolemjdoucí ve čtvrtek odpoledne zastavil sedmašedesátiletého muže v brněnských Žabovřeskách a požádal ho, aby zavolal na linku 156 kvůli psovi zavřenému v autě. „Vysvětlil mu, že u sebe nemá mobil, a odešel,“ upřesnil Ghanem.

 

V autě byla miska s vodou, kříženec se však snažil zchladit jinak

 

V době, kdy venkovní teplota přesahovala dvacet stupňů, byl uvnitř peugeotu odstaveného na přímém slunci zamčený středně velký kříženec. „Měl sice v dosahu misku s vodou, strážníci ale viděli, že zrychleně dýchá a snaží se zchladit. V tom už mu výrazně pomáhal vzduch, který do kabiny proudil rozbitým bočním oknem. Sklo totiž v předešlých minutách pravděpodobně někdo vytloukl,“ uvedl mluvčí strážníků.

 

Majitele auta přivolali po 45 minutách policisté

 

Podle něj přišel majitel vozu až tři čtvrtě hodiny po oznámení po policejním telefonátu. „Padesátník na svém přístupu k chovu zvířete neviděl nic zvláštního a strážníky přesvědčoval, že se psovi nemohlo nic stát. Upozornili ho proto, že uvnitř auta je teplota výrazně vyšší,“ doplnil Ghanem. Strážníci měli podezření, že se Brňan mohl dopustit trestného činu, přivolaní policisté to však vyloučili. Hlídka proto případ předala k projednání ve správním řízení kvůli možnému porušení veterinárního zákona.