Milovníkům zimních sportů začíná sezóna, na začátku prosince se pro bruslaře otevřou ledové plochy v areálu za Lužánkami a ve Vodově ulici. Pro veřejnost budou kluziště v provozu ve všední dny od patnácti do dvaceti hodin, ve svátky a o víkendech si budou moci zájemci zabruslit už od deváté hodiny ranní opět do osmé večerní. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské společnosti STAREZ – SPORT Michaela Dittrichová.

Venkovní areály budou otevřeny během tří zimních měsíců, tedy od prosince až do konce února 2024. Obě kluziště převážně v dopoledních hodinách poslouží jako tréninkové plochy amatérským hráčům hokeje. V rámci výuky je budou moci využívat také školy. Pro hráče hobby hokeje nabízejí obě kluziště i večerní pronájmy.

Areály nabídnou i zábavné akce. Na Vodově bude rozdávat sladkosti Mikuláš, za Lužánkami oslaví advent

„Na největší venkovní kluziště v Brně ve Vodově ulici přijde 5. prosince dětem rozdat sladkosti Mikuláš. V pátek 8. prosince budou obě kluziště v odpoledních blocích dostupná veřejnosti, a to zcela zdarma a bez nutnosti rezervace. Bude se tam totiž konat oblíbená akce Dny sportovišť. Na Kluzišti Vodova bude možné 15. prosince v rámci programu Vánoce na ledě zhlédnout krasobruslařskou exhibici. Naplánované akce završí 17. prosince na lužánecké ploše Adventní bruslení s doprovodným programem,“ popsala Dittrichová.

Zázemí obou kluzišť nabídne i občerstvení a zázemí se šatnami a skříňkami. K dispozici budou návštěvníkům také půjčovny bruslí a brusírny.

Stejně jako v loňském roce si za Lužánkami budou moci hosté půjčit kovové trenažéry pro výuku dětí

„Na Kluzišti Vodova se osvědčilo moderní ozvučení ledové plochy, díky němuž si nejen děti užijí při bruslení ještě více zábavy. Vzhledem k tomu, že na tomto kluzišti je kapacita až 340 bruslařů, bude opět k dispozici i druhá pokladna, díky níž fanoušci zimních radovánek stráví delší dobu na ledě než ve frontě,“ uzavřela Dittrichová.