Dopravu na Brněnské přehradě zklidní úprava křižovatky ulic Obvodová a Přístavní u zastávky MHD Přístaviště i zjednosměrnění Hrázní ulice vedoucí k wellness centru. Snahou je zvýšit bezpečnost cyklistů a pěších, kteří rekreační a sportovní lokalitu zejména v letních měsících hojně navštěvují. Práce na obou místech začaly v březnu a skončí v příštích dnech, informoval brněnský magistrát v tiskové zprávě.

Novinkou jsou semafory

„Vzhledem k extrémnímu provozu i velkému množství pěších a cyklistů, kteří míří na přehradu, je křížení Obvodové a Přístavní dlouhodobě velmi nebezpečné, proto jsme zadali několik úprav. Novinkou je instalace světelného signalizačního zařízení, které umožní preferenci městské hromadné dopravy. Obvodovou ulici navíc v obou směrech rozšířil řadicí pruh. Dále je na místě nové veřejné osvětlení a křižovatka dostane nový povrch,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Práce vyšly na více než 29 milionů korun, přičemž osm milionů pokryla dotace.

Přibude i dopravní značení

V Hrázní přibude po dokončení prací na křižovatce dopravní značení, které část ulice ve směru na Sokolské koupaliště zjednosměrní. „Jedná se o úsek od parkoviště s kolmým stáním po wellness hotel Maximus Resort. Díky těmto opatřením by se měl počet aut, která tudy projedou a kterých byly v sezónních špičkách až 4000 denně, snížit přibližně na polovinu. V opačném směru budou řidiči jezdit přes Kníničky,“ dodal radní.