Po úžasné finálové bitvě Barbora Krejčíková opakovaně děkovala za svůj titul ve dvouhře na Roland Garros do nebe Janě Novotné. Někdejší vítězku Wimbledonu kdysi oslovila, jestli by ji netrénovala, a jejich vztah přerostl v přátelství, které Krejčíkovou výrazně ovlivnilo.

"Jana byla výjimečná. To ona mě povzbudila, abych se dala na profesionální kariéru, když mi bylo osmnáct. Vždycky ke mně byla milá. Vzniklo mezi námi silné pouto. Dávala mi tolik svých zkušeností a své síly. Tolik mě toho naučila," vyznala se Krejčíková po životním úspěchu.

Finálové klání si při společním sledování užili i "Vančáci", lidé u Ivančic, kde Krejčíková s rodiči žije. Zhruba dvacítka lidí v sobotu odpoledne fandila v restauraci U Brázdů Barboře Krejčíkové a její cestu k triumfu na grandslamovém French Open a životnímu úspěchu si všichni užili. Potlesk a povzbudivé výkřiky zaznívaly po každém jejím úspěšném míčku. V dalších restauracích po městě tenistce fandili jednotlivci a mohli nakonec oslavit její vítězství nad Anastasií Pavljučenkovovou 2:1 na sety.

"Pojď, pojď, bojuj, už nemůže!!" ozývalo se ve druhém setu, který Krejčíková prohrála. "To byl aut! No to teda byl aut!" zaznělo zase při sporném míčku, který zahrála soupeřka. "Hezký, máš ji! Jedem, jedem, povzbudíme Báru!" přidal další z povzbudivých hlasů.

V restauraci podle starosty Ivančic Milana Bučka, který byl mezi fanoušky, povzbuzovali především tenisti, kteří v tamním klubu hrají. "Ona do Ivančic pravidelně jezdí, s těma klukama si určitě zahrála. My si tady užíváme každý úspěch ivančického rodáka. Tento její úspěch je hlavně vydřený. Je to super skromná holka a to, co předvádí, z toho mám opravdu radost," řekl přítomným novinářům Buček.

Poslední míčky třetího setu za stavu 1:1 hosté restaurace už sledovali vestoje, Krejčíková v třetím setu vedla 5:3 a 40:15, k úspěchu jí chyběla jedna vyhraná výměna. Přišlo ale zklamání ze stavu 40:40 a Češka game následně prohrála. Skandování ale přilákalo i hosty ze zahrádky. Tenistka nakonec vyhrála třetí set 6:4 a při vítězném míčku, který dopadl těsně u čáry, v restauraci propukl nefalšovaný jásot a veselí. Skandování "Bára, Bára," znělo několik minut a spolu s potleskem se pak ozvalo znovu, když Krejčíková zvedla nad hlavu vytoužený pohár.

Dnes se společně s Kateřinou Siniakovou pokusízvítězit i ve finále čtyřhry proti dvojici Matteková-Sandsová a Šwiateková. Krejčíková může po 21 letech navázat na pařížské antuce na domácí Mary Piercovou, která v roce 2000 ovládla dvouhru i čtyřhru. A případně by to dokázala jako druhá Češka, legendární Martina Navrátilová slavila double dvakrát v letech 1982 a 1984.