Firma vyvíjí software pro správu webových stránek, e-shopů a digitálního marketingu. Loni rozšířila kancelářské prostory o 90 míst a letos se chystá přijmout zhruba 20 nových zaměstnanců, řekl ČTK generální ředitel firmy Petr Palas. Nyní má podnik 250 zaměstnanců, z toho 200 v Brně a zbytek v cizině.

"Nejvíce posil budeme hledat mezi vývojáři a marketingovými specialisty. Soustředit se budeme především na rozvoj našeho nového produktu Kentico Cloud. Proto hledáme hlavně vývojáře s širšími technickými znalostmi," uvedl Palas.

Přestože tedy IT firmy v Brně v posledních dvou letech uvádějí, že je velmi obtížné sehnat na trhu kvalitní pracovníky, stále se rozrůstají.

Kentico Cloud je softwarový produkt, který umožňuje tvořit a publikovat obsah z jednoho místa do různých zařízení, tedy do smartphonů, do internetu věcí až po virtuální realitu. "Náš tradiční produkt neupozaďujeme a stále jej vyvíjíme a na konci roku jsme spustili novou verzi," uvedl Palas. Jedná se o nástroj pro tvorbu a správu webového obsahu, který využívá více než 25.000 webových stránek po celém světě.

Firmu založil současný generální ředitel v roce 2004 a od té doby rostla organicky, do začátku je v zisku. Pobočky založila postupně například v USA, Singapuru, Austrálii či Velké Británii.