Po dvou letech, kdy byla zahrada v tomto období uzavřena, je pro návštěvníky připravena soutěžní vědomostní stezka, komentovaná krmení tamarínů žlutorukých, pandy červené a lemurů kata i dětské tvořivé dílny. V programu vystoupí i zpěvačka Sára Nová. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

V areálu zahrady bude na rodiny s dětmi čekat malování na obličej a v Africké škole ukázky virtuální reality. Ve poledne začne v malém sále Správní budovy přednáška na téma ochrana dudků chocholatých na jižní Moravě.

Od 14:00 pak bude na pódiu u Dětské zoo probíhat tematický program, kde vystoupí zpěvačka Sára Nová, a budou předány drobné ceny výhercům soutěžní stezky. „Připraveni jsme také na rodiny s dětmi z Ukrajiny, pro které bude soutěžní stezka v areálu přeložena do ukrajinštiny,“ řekla tisková mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková.

Jaro je na Mniší hoře také ve znamení nových mláďat. „Děti se mohou těšit na dvě mláďata klokanů žlutonohých, která v uplynulých dnech poprvé opustila mateřský vak. V Exotáriu je k vidění mládě pásovců štětinatých a nové přírůstky máme také třeba u takinů indických. Milovníci šelem budou určitě mile překvapeni, jak povyrostli levhartí kluci narození loni v červnu,“ dodala Brindzáková. Zahrada je celý březen otevřena od 9:00 do 17:00.