Brněnské fakultní nemocnice nakonec návštěvy od pondělí nepovolí

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

Fakultní nemocnice Brno ani Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně nakonec od pondělí návštěvy nepovolí, přestože to původně avizovaly. Nejsou schopné dodržet podmínky stanovené ministerstvem zdravotnictví. Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára ČTK řekl, že je například problém zajistit ochranné prostředky, jako jsou například paravány u více pacientů na pokojích. S povolením návštěv zatím počítá Masarykův onkologický ústav a chce k nim přistoupit i Jihomoravský kraj s jeho nemocnicemi, podle radního Milana Vojty (ANO) by ale ocenil zmírnění podmínek.

Svatoanenská nemocnice informovala o povolení návštěv ve středu, dnes to změnila. "Bohužel nejsme schopni realizovat nařízení ministerstva zdravotnictví o podmínkách, za jakých se návštěvy mohou uskutečnit. Prozatím musíme počkat na další rozvolnění opatření a změnu podmínek," uvedla mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.

Žára o povolení návštěv informoval včera ráno. "Vedení nemocnice ale přehodnotilo své rozhodnutí ohledně povolení a vzhledem k doporučení týkající se opatření zatím i nadále platí zákaz," uvedl Žára. Podle něj vznikají problémy s ochrannými prostředky v pokojích, kde je více pacientů, nebo imobilní pacienti. "Problémy jsou s ohledem na velké množství pacientů. Máme asi 1900 lůžek," řekl Žára. Poznamenal, že všechna lůžka nejsou obsazená.