Brněnské fakultní nemocnice navyšují kvůli Řecku kapacitu testovacích míst

  • Foto

    MU (archiv)

V souvislosti s povinností předkládat test na koronavirus při cestě do Řecka, navyšují obě brněnské fakultní nemocnice, tedy jak FN Brno, tak FN u sv. Anny své testovací kapacity. Odběrová místa budou dále od pátku 14. srpna 2020 v provozu po dva víkendy po sobě s tím, že každý z nich zajistí jedna fakultní nemocnice, informoval mluvčí nemocnice Pavel Žára.

„Odběry vzorků ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně probíhají v týdnu od 10. do 16. srpna každý den, tj. včetně víkendu, v čase 7:00 až 15:30 hodin. Stěry jsou odebírány pouze dospělým osobám, které si předem zarezervují přesný čas výkonu na webové stránce c19.fnusa.cz,“ popsal Žára.

Spolu s rezervací termínu vyplní také formulář s potřebnými údaji, telefonické objednání proto není možné. „Prosíme zájemce, aby se k testu dostavovali přesně na rezervovaný čas, maximálně pět minut předem. Konkrétním časem odběru se snažíme zabránit kumulaci příchozích a zabezpečit tak co nejméně rizikový chod centra,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči  Jana Zvěřinová.

Samoplátci za test zaplatí 1756 korun, vystavení certifikátu potvrzujícího negativní výsledek je přijde na 250 korun. Výsledek testu žadatelé získají nejpozději do 48 hodin od provedení výtěru.

Odběrové centrum pro testy na koronavirus se nachází v budově C v hlavním areálu nemocnice. Příchozím na odběr je vyhrazen pouze vstup z Leitnerovy ulice, odkud se dostanou na místo stěru po nejkratší možné, šipkami vyznačené trase.

Další informace jsou dostupné na https://iweb3.fnusa.cz/pro-pacienty-a-navstevy/testovani-covid-19/. S případnými dotazy se žadatelé mohou telefonicky obracet na číslo +420 739 005 395.

„Odběrové stany FN Brno jsou v provozu celé prázdniny a postupně navyšují svoji kapacitu. Nyní fungují pondělí, středa a pátek v čase od 8.00 do 16.00 hodin. Od pátku budou ve stanech dále i speciální týmy určené pouze pro budoucí návštěvníky Řecka, kteří se budou muset prokázat dokladem o své cestě do Řecka. Takoví zájemci budou testováni mimo rezervační systém,“ uvedl Žára.

Veškeré další informace o testování včetně přesné lokace, mapy a rezervačního systému naleznete zde: https://www.fnbrno.cz/testovani-na-koronavirus-ve-fn-brno-a-rezervacni-s...