Brněnské nemocnice přidávají lůžka pro koronavirové pacienty

Obě fakultní nemocnice v Brně v současnosti zvyšují počet lůžek pro pacienty s covidem-19. Pomáhají zde i medici, jejich počet by však chtěli v nemocnicích navýšit.

  • Foto

    redakce

Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) momentálně pečuje o 117 lidí s pozitivním testem na covid-19, Fakultní nemocnice u svaté Anny (FNUSA) má v péči 60 pacientů s koronavirem. V tiskových zprávách o tom informovaly mluvčí obou nemocnic.

"Celkem sedm pacientů je hospitalizováno na anesteziologicko resuscitační klinice, jsou ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci a jeden z nich i na mimotělní podpoře života, přístroji ECMO. Dalších 23 pacientů je na vyčleněných jednotkách intenzivní péče a zbylých třicet na vyčleněných standardních lůžkách s kyslíkem," uvedla mluvčí FNUSA Dana Lipovská.

Nemocnice má vyčleněná další lůžka na obou interních klinikách, I. dermatovenerologické klinice a ortopedii. "Nově jsme přidali také lůžka na chirurgických klinikách a v doléčovacím a rehabilitačním centru. Nyní máme celkem 40 volných, takto vyčleněných standardních lůžek s kyslíkem. Na anesteziologicko resuscitační klinice máme nyní volná tři intenzivní lůžka s ventilátory, jsme však připraveni případně přidat dalších devět," řekla.

Ve FN Brno se nyní starají o 21 lidí s koronavirem na jednotkách intenzivní péče, dalších 96 lidí s covidem-19 leží na standardních lůžkách. I největší nemocnice v kraji ale přidává lůžka další.

"Ode dneška máme k dispozici asi dvacítku dalších lůžek na Klinice nemocí plicních a TBC, v pondělí plánujeme navýšení o dalších minimálně 20 lůžek na stejné klinice, koncem týdne chceme mít k dispozici kolem 200 lůžek," shrnula mluvčí FN Brno Veronika Plachá.