Ačkoliv jsme jen za půlkou měsíce září, průměrná teplota se dostane pod celodenní hranici 13 stupňů. A právě počasí je důvodem proč dnes Teplárny Brno po třech a půl měsících zahájily topnou sezonu. "O tom, jaký bude další vývoj v dodávkách tepla, se budeme rozhodovat podle aktuálního vývoje počasí," uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Přitom v loňském roce jsme se rozehřátých radiátorů dočkali až o týden později, následná topná sezona ale byla jedním z nejdelších topných období, skončila až na konci května po 248 dnech.

"Z klimatického pohledu bylo léto 2019 velmi teplé, přičemž tím vůbec nejteplejším letním měsícem byl hned ten první, tedy červen. Zajímavé je, že takto horký červen letos následoval po velmi studeném květnu. Rozdíl v průměrné teplotě těchto dvou měsíců činil více než 10 °C, což je velká abnormalita," uvedl finanční ředitel tepláren Přemysl Měchura.

Cena za teplo pro letošek zůstává stejná, nezměnila se už od roku 2017 a drží se na 633 korunách za gigajoule. Teplárny využívají kombinovanou výrobu tepla a elektřiny, maximálně využívají i dodávky tepla od městské odpadové společnosti SAKO Brno.