Veletrhy Brno mají mít od 1. dubna nového generálního ředitele. Plyne to z podmínek výběrového řízení, které vypsalo představenstvo městské firmy. Přihlášky musejí zájemci podat do 17. ledna. Současnému řediteli Tomáši Moravcovi končí smlouva a o novou se ucházet nehodlá. Důvodem je to, že se mu představenstvo rozhodlo neprodloužit smlouvu, z čehož cítí nedůvěru.

Dveře si zatím úplně nezavřel

Se členy představenstva se domluvil na tom, že pokud by představenstvo nenašlo lepšího kandidáta, než je on, vedl by firmu nadále.

„Ani já, ani vlastník další spolupráci nevylučujeme. Ale nechci obsadit ve výběrovém řízení pěkné druhé místo,“ řekl Moravec. Ve funkci je od prosince 2021, kdy nahradil dlouholetého ředitele Jiřího Kuliše. Jeho úkolem bylo provést výstaváře obtížným obdobím končící covidové pandemie, jež měla na činnost všech veletržních společností drastický dopad.

Porazil Vokřála

Při výběru tehdy porazil například exprimátora Petra Vokřála, jenž loni za ANO neúspěšně kandidoval do Senátu. Vokřál Českému rozhlasu řekl, že zvažuje, že přihlášku opět podá.

Byla to úspěšná mise, míní Moravec

Moravec považuje svoji misi za úspěšnou, firmu restrukturalizoval a výrazně snížil počet zaměstnanců. Akciovku provedl obtížným obdobím, veletrhy se nastartovaly a znovu rozjely.

„Obchodní plán jsme dokonce překročili a z obchodní činnosti máme za loňský rok tržby 574 milionů korun. Sliboval jsem také rozvoj digitalizace, což se povedlo na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který proběhl poměrně úspěšně. Objevily se také nové akce a s ohledem na podmínky rok nedopadl špatně,“ uvedl Moravec.

Loňský výsledek bude záporný, ale letošek už by měl skončit v kladných číslech v řádech desítek milionů korun.

„Generála“ vybere představenstvo

O novém šéfovi výstaviště rozhodne představenstvo. Brněnská koalice složená po zářijových volbách zvolila částečně nové. Předsedou zůstal Tomáš Kratochvíl (ČSSD), místopředsedy jsou Petr Hladík (KDU-ČSL) a Igor Fučík (ODS), řadovými členy Michal Velička (ODS), Tomáš Hejl (ANO), Radomír Vondra (STAN) a Pavel Kříž (ANO).