fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Brněnské Žabovřesky dostávají nový šmrnc, řemeslníci se tu přes léto nezastavili

hriste-vychodilova-noce-polyfunkcni-hriste-kose-na-basket-nam-pokrtily-zlate-medailistky-bk-zabiny

Foto:

MČ Brno - Žabovřesky

Nová tramvajová zastávka, polyfunkční hřiště na míčové hry Vychodilova, kilometry opravených komunikací i chodníků, nebo moderní vstupní prostor u školy Jana Babáka – to je výčet stavebních aktivit, které se podařilo v letních měsících v Žabovřeskách realizovat. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval místostarosta brněnských Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

„Úplnou novinkou jsou dvě instalace pilotního projektu designových ohrazení sběrných hnízd na tříděný odpad v lokalitě Rosického náměstí a Klímova. Minulý týden pak začaly výkopové práce na realizaci osvětleného přechodu s dělícím ostrůvkem u Kounicových kolejí, který efektivně zvýší bezpečnost chodců v této lokalitě,“ popsal Leder.

Od začátku září pak má tato městská část novou tramvajovou obousměrnou zastávku Sochorova. Vznikla v lokalitě, která je v katastrální hranici Žabovřesky/Komín.  V posledních letech se díky silné developerské aktivitě toto území značně zalidnilo, a to nejen rezidenty, ale i zaměstnanci, kteří pracují v administrativních budovách.

Na konci srpna pak bylo veřejnosti zpřístupněno víceúčelové hřiště Vychodilova. „Velikost hřiště je 17,3 x 10 m a nahradilo bývalý betonový plácek pro míčové hry. Nové polyfunkční hřiště je určené pro fotbálek, basketbal, minivolejbal a mininohejbal,“ doplnil Leder, který zdůraznil, že jako povrch byl zvolen polyuretan, který akusticky tlumí nárazy míčů, což je v hustě osídleném území velmi důležité.

Polyfunkční hřiště Vychodilova stavebně navazuje na nedávno vybudovanou opěrnou zeď a parkovací stání na ulici Bochořákova.

Žabovřesky se dočkaly i úprav povrchů vozovek, konkrétně na Sochorově, Zemkově, Poznaňské za ZŠ a části Královopolské. V přípravě je také souvislá údržba vozovky, a to po celé ulici Plevové.

„Pokud jde chodníky a veřejná prostranství, tak nové chodníky jsou v částech obytné zástavby na Vychodilově a Jindřichově, oprav se dočkaly chodníky na adrese Pod Kaštany lichá strana, dále Colova a Plovdivská. Byly opraveny schody ve výrazně strmém profilu na ulici Terasová,“ popsal Leder.

A realizace se dočkaly i dva projekty, které byly připravené pro zvýšení komfortu dětí a žáků zdejších školských zařízení. Prvním byla důkladná revitalizace vstupního prostoru před ZŠ Jana Babáka, včetně bezbariérového přístupu a chytrých řešení exteriérového mobiliáře. „Druhou realizací byla školní zahrada v MŠ Žižkova. Zde byl vybudován pryžový povrch pro skákací hry a mlhoviště s velrybou, která vévodí celé ploše školní zahrady,“ podotkl místostarosta.

V Žabovřeskách ještě dodělávají přechod pro chodce Mučednická, který zde dlouhodobě scházel. Bude řešen jako bezbariérový a osvětlený s dělícím ostrůvkem.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT