Brněnské zastávky MHD budou mít nové přístřešky, některé budou se zelenou střechou

  • Foto

    MMB

Právě v těchto dnech začala instalace nových přístřešků na zastávkách MHD. První čtyři budou mít zelenou střechu, novináře o tom informovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zatím jsou instalovány první dvě, a to na brněnském výstavišti, konkrétně u hlavního vstupu a pak na Ústředním hřbitově. „Tyto dvě zastávky a ještě další dvě budou mít zelenou střechu, pokrývat je budou bezúdržbové sukulenty, mimoto jsou i designově propracovanější,“ dodala Vaňková. Ta dále dodala, že se zelenou střechou budou ještě zastávky u Anthroposu a na Mendlově náměstí.

„My jsme na tomto od začátku spolupracovali s Dopravním podnikem města Brna. Vytipovali jsme konkrétní lokality a výrobu s montáží již zajistí DPMB,“ dodal radní Petr Kratochvíl.

Zelené střechy u přístřešků zastávek v Brně ještě nikdy nebyly, podobnou mají na zastávce MHD Hradčanská v Praze, tam střechu kryje zelený trávník a směs rostlin.

V obou případech se města shodují na tom, že jde o opatření, které má zlepšit klima v okolí a ochránit cestující před přílišným letním horkem. Podobné zastávky již stojí v řadě světových metropolí, například Paříži, Singapuru, Utrechtu nebo Sheffieldu.

Zdroj: 
MMB, MOŠ