Brněnského bojovníka čeká premiéra v UFC

Na premiéru zástupce brněnského Jetsaam Gymu Jiřího "Denisu" Procházky ve slavné soutěži UFC, která je naplánována na 11.července, se těší i prezident nejprestižnější MMA organizace Dana White. Procházka se na turnaji utká s Oezdemirem.

  • Foto

    jetsaamgym.com

Mezi zápasy, které v průběhu července uvidíme na UFC Ostrově v Abu Dhabí, je i dlouho očekávaná premiéra brněnského bijce Jiřího Procházky v prestižní UFC. Ten se v ní utká se švýcarským zkušeným borcem Volkanem Oezdemirem. Bývalý šampion organizace Rizin láká velkou pozornost nejen svých českých fanoušků. Na ohlášený duel se těší i prezident UFC Dana White: „Když se podíváte na zápas Volkana Oezdemira, tak tam uvidíte Jiřího Procházku. Ten nově přichází do UFC. Tenhle týpek má na svém kontě 10 výher v řadě s tím, že 25 zápasů z 26 dokázal ukončit před limitem. Nasbíral 23 KO a 2 submise. Je to jedna z nejlepších polo-těžkých vah mimo UFC. Byl to navíc šampion polo-těžké váhy organizace Rizin. Moc se na tohohle kluka těším. Navíc je mu jen 27 let, takže do UFC přichází v době, kdy ani není na vrcholu svých sil. Má neuvěřitelnou bilanci, ale je před ním hodně těžký zápas. Opravdu se na tu bitvu těším,“

Krom představení Jiřího Procházky padla také informace, v jaké části karty Denisa půjde do boje. Hlavní karta to sice skutečně není, což se vědělo, ale útěchou může být, že se Procházka představí v hlavním zápase Prelims karty. To znamená, že půjde do boje někdy kolem půl 4 ráno středoevropského času a tamního času kolem půl 6 ráno, což nebude nic příjemného, ale bohužel se nedá nic dělat. UFC totiž vysílací čas upravuje pro americké publikum a zbytek světa se musí přizpůsobit.

V UFC to bude sice Procházkova premiéra, ale sedmadvacetiletý brňan je už zkušeným bojovníkem - jeho skóre je 26 vítězných zápasů, tři porážky a jednu remízu. Jeho soupeř má za sebou sice "jen" 21 zápasů (17 vítězných a 4 porážky), ale v UFC už má za sebou dostatek zkušeností. Pokud jste fandové MMA a dalších bojových sportů, určitě 11.července držte pěsti sympatickému brněnskému borci při jeho premiéře v UFC.