Hudebníci podpoří Nadační fond dětské onkologie Krtek, brněnský klub Melodka rozezní už tento pátek. Podle organizátorů spojuje kapely benefičního koncertu pro děti, které se svými rodinami čelí zákeřné rakovině empatie, šlechetnost, ale i zlaté srdce. Zpravodajský portál BRŇAN o tom za pořadatele informoval Matúš Mlích.

Hlavními hvězdami večera bude slovenský producent FVLCRVM a indie-popoví Ghost of You. Tito interpreti, kteří odehráli množství koncertů nejen doma, ale i na mezinárodní scéně, se v Brně spojí kvůli pomoci dobré věci.

„O Krtkovi jsem se poprvé dozvěděl od kamaráda Martina, jehož tatínek nadaci založil. Spolu s Marťou jsme vyrůstali a jako malí kluci si hráli na různé hrdiny. Jak to tak bývá, Martin šel v taťkových šlépějích, je z něj doktor a je opravdovým hrdinou, co zachraňuje lidské životy. Já jsem jenom muzikant. Ale o to víc jsem vděčný za příležitost spolu s klukama z kapely pomoct svou hudbou dobré věci, něčemu, co dává velký smysl a aspoň malým dílem pomoci hrdinům, dětem a jejich lékařům, v jejich obdivuhodném boji proti strašnému nepříteli,“ říká frontman kapely Ghost of You Tomáš Novohradský.

Jako support se na benefici představí také kapela On the Roof, která ve své tvorbě mísí prvky indie-popu, jazzu či math-rocku. Na jejich koncertech tak vzniká jedinečný celek se zajímavou atmosférou, která vtáhne všechny posluchače. Koncert otevře talentovaná domácí úderka tryo.

„NFDO Krtek je velmi vděčný za každou akci, která dostává do širšího povědomí jeho existenci, činnost a celou problematiku dětské onkologie,“ říká a zve na koncert ředitelka NFDO Sylva Richterová.

„Právě teď máte jedinečnou možnost svou laskavost a dobrý skutek spojit báječným hudebním zážitkem. Kupte si základní nebo dárcovskou vstupenku v prodejní síti smsticket a přijďte si v pátek 21. října užít hudební nářez na brněnskou Melodku. Výtěžek bude v plné výši věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek Brno,“ uzavřel Mlích.