Brněnský Klokánek dostane 2,6 milionu korun z výtěžku z aukce uspořádané jako součást galavečera automobilového týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Částka představuje dvacetinásobek reálné ceny původně dražené helmy Jiřího Mičánka mladšího. Tým o tom informoval v tiskové zprávě.

„Počítali jsme s tím, že bychom se mohli s výtěžkem dostat někam mezi půl milionu a milion korun. I to by byl skvělý výsledek, samotná helma v unikátním designu navrženém přímo pro mě má hodnotu asi 130.000 korun. To, co se ale při dražbě strhlo, bylo neuvěřitelné,“ uvedl Mičánek.

Dražba helmy Arai GP7 začínala na jedné koruně

Za 750.000 korun ji vydražil majitel brněnské stavební firmy. Jeho soupeři se ale po skončení dražby rozhodli, že své příhozy věnují Klokánku i přes to, že helmu nezískali. K nim se přidali další hosté večera, kteří výtěžek celé akce zvýšili na celkových 2,615 milionu korun. Jeden z partnerů týmu navíc Klokánku věnuje vybavení nábytkem v hodnotě 250.000 korun. Charitativní dražba se tak nakonec proměnila ve sbírku.

„Pro tety, které se o děti starají a obětují té práci doslova polovinu svého života, je to obrovské ocenění jejich práce a toho, že si jí někdo váží. Tím že je ta částka tak obrovská, zázračná, běží mi teď hlavou spousta věcí, které budeme moci pořídit, renovovat,“ řekla ředitelka brněnského klokánku Marcela Bublová. Vybavení Klokánku je 17 let staré a potřebuje obnovit.

Aukce byla součástí galavečera týmu Mičánek Motorsport, kde autoři představili filmový dokument mapující klíčové momenty týmu v sezoně 2023

Tým Mičánek Motorsport se loni zúčastnil dvou šampionátů – Lamborghini Super Trofeo Europe a FIA CEZ – zónového mistrovství střední Evropy. Spolu s několika podniky závodů do vrchu absolvovala čtveřice vozů Lamborghini Huracán ST EVO2 a sedm týmových jezdců dohromady 34 závodů, ve kterých získali 43 pódiových umístění.