Náměstek primátorky Brna Petr Hladík bude předsedou dva roky, vystřídal v pozici poslance Jiřího Miholu, který byl předsedou šest let a znovu již nekandidoval. Hladík neměl protikandidáta a podle vyjádření radního Jaroslava Suchého, pro něj zvedla ruku naprostá většina ze zhruba stovky přítomných kandidátů.

 „Cíle máme jasné, momentálně jsme téměř na všech radnicích městských částí, chtěl bych více tyto lidi propojovat nejen mezi sebou, ale také s Magistrátem města Brna. Do dvou let by měli vzniknout naše vlastní organizace i ve čtyřech městských částech, kde zatím nejsou. Hlásí se nám desítky mladých lidí ročně, a nejen pro ně, ale i ostatní budou jednou měsíčně probíhat expertní semináře. Budou se tu sdílet zkušenosti, ale řekneme si i co se kde děje a jak se konkrétní věci řeší,“ uvedl Petr Hladík, předseda brněnských lidovců.

 "Prvním místopředsedou se stal místostarosta Žabovřesk Filip Leder, dalšími místopředsedy pak starosta Žebětína Vít Beran, radní Brna Filip Chvátal a já," uvedl radní Jaroslav Suchý.

Lidovci volili také svůj městský výbor. Podle stanov v něm zasedají zastupitelé města Brna, mezi které patří poslanec Jiří Mihola, právnička Jitka Ivičičová z brněnských Vinohrad a starosta Antonín Crha.  Městský výbor tvoří ještě dalších jedenáct členů, podle Hladíka jde o odborný a politicky zkušený kolektiv.  

"Rád bych poděkoval za důvěru, kterou jsem dostal. Mám za sebou čtyřleté působení jako místopředseda a troufnu si říct, že je za námi kus dobře odvedené práce. Teď je tu nové vedení a nový tým, cítím i dobrou atmosféru z kolegů, věřím, že pro naši práci je to základ, teším se na to," uzavřel první místopředseda a starosta Žabovřesk Filip Leder.