Podle všeho by už na jaře mohlo mít Brno kamerový systém k rezidentnímu parkování. Radní včera vybrali firmu, která kamery dodá. Přitom výběrové řízení již jednou proběhlo, to ale minulé vedení magistrátu zrušilo. „Tenkrát se do výběrového řízení přihlásila jediná firma a s poměrně vysokou nabídkovou cenou. Teď se nám nabídek sešlo sedm a ceny byly rozhodně nižší, určitě se vyplatilo vyhlásit soutěž ještě jednou,“ uvedl Petr Hladík, náměstek primátorky města Brna.

Kamery budou na 22 místech a budou hlídat vjezd do historického jádra Brna, kam smí jezdit jen rezidenti s trvalým bydlištěm, abonenti s podnikatelskou provozovnou nebo registrované návštěvy abonentů. Celkem za kamery město zaplatí 27,5 milionu korun.

Momentálně vjezdy do centra hlídají strážníci a speciální auto s kamerami.

Nově výběrové řízení vyhrála společnost SPEL. "V lednu by se měla podepsat smlouva a na dodání první fáze bude mít firma 60 dnů od podpisu. Druhá fáze pak bude spočívat v technickém řešení a propojení optickými kabely, ale na funkčnost nebude mít druhá fáze vliv," řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.