Brno chce dát čtyři miliony na montáž a provoz kluziště v Nové Zbrojovce

  • Foto

    redakce (MOŠ archiv)

Brno plánuje, že dá čtyři miliony korun na montáž a letošní provoz mobilního kluziště v areálu Nová Zbrojovka. Uskuteční se tam i olympijský festival, uvedl v tiskové zprávě radní Brna pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Bude ve stejném termínu jako olympijské hry v Pekingu, od 4. do 20. února. Zájemci budou moct českým sportovcům fandit právě na olympijském festivalu, kde si budou moct vyzkoušet některé sporty včetně bruslení.

Podporu schválili radní, potvrdit to musí ještě zastupitelstvo. Kluziště bývá každý rok na Moravském náměstí u sochy Jošta. Brno se ale s představiteli městské části-Brno střed dohodlo na zapůjčení mobilního kluziště do areálu Nové Zbrojovky s tím, že veškeré náklady na zajištění montáže a provozu uhradí město.

Realizaci zajistí městská část Brno-střed. "Bruslení neodmyslitelně patří k zimě a v Brně to platí dvojnásob. Proto jsem velmi rád, že město uhradí náklady spojené s mobilním kluzištěm v areálu Nové Zbrojovky, kde se bude také odehrávat letošní olympijský festival. Kluziště bude přístupné po celou bruslařskou sezonu," uvedl Suchý.

Montáž a demontáž kluziště bude stát dva miliony korun. Provozní výdaje přesahují půl milionu. Energie budou téměř milion a zbylého bezmála půl milionu poslouží na pořízení hranolů a podkladních desek.

Zdroj: 
čtk