Vedení Brna chce na cyklostezce podél řeky Svratky vybudovat podjezdy, které umožní vyhnout se nebezpečnému křížení s rušnými silnicemi. Odbor dopravy nyní zpracovává investiční záměry na podjezd pod Veslařskou ulicí v blízkosti sportovního areálu Hroch a u křížení s Pisáreckou poblíž Anthroposu. Práce na jednom z podjezdů by mohly začít v roce 2025, řekl radní Petr Kratochvíl (ODS).

Jeden podjezd bude na Veslařské, druhý u Anthroposu

Podjezdy mají vzniknout na oblíbené cyklotrase na Brněnskou přehradu. „Podjezd pod Veslařskou usnadní křížení cyklotrasy v blízkosti Jundrovského mostu a areálu Hroch. Studie prověřovala několik variant a jako nejlepší se jeví podjezd pod mostem. Ten čeká rekonstrukce, a tak je možné oba záměry koordinovat. Pod mostem budou moci procházet pěší i projíždět cyklisté,“ řekl radní. Druhý podjezd pomůže lidem, kteří chtějí pěšky nebo na kole překonat křížení s Pisáreckou nedaleko parku Anthropos.

Připravují investiční záměry

Na oba podjezdy nyní připravuje odbor dopravy investiční záměry. „Rádi bychom v co nejkratším čase získali stavební povolení a začali projektování. Optimistický výhled je, že bychom zahájili jednu ze staveb v roce 2025. Veslařská je spojená s mostem, takže projekt bude náročnější,“ dodal Kratochvíl.

Náklady se odhadují na 35 milionů korun

Náklady na vybudování obou podjezdů se nyní odhadují na 35 milionů korun. Loni vznikl podjezd v Hladíkově a připravuje se na také v Křenové. Vzniknout by měl v koordinaci s rekonstrukcí ulice, která je v plánu na rok 2025. Kde už podjezdy jsou, kde je jejich umístění nutné prověřit nebo kde jsou v přípravě, najdou lidé v interaktivní mapě.