Lidé, kteří vyrazí za koupáním na Riviéru autem, zaparkují na ploše sportovního areálu za Anthroposem. Příjezd k areálu totiž ovlivňují stavební práce na Bauerově. Kvůli tomu zcela zanikla parkovací stání v této ulici. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala Anna Dudková z brněnského magistrátu.

Parkování na odstavné ploše ve sportovním areálu za Anthroposem bude zpřístupněno od 19. června po celou letní sezónu, pravděpodobně až do 3. září. Nyní se pracuje na úpravách plochy.

„Parkoviště bude fungovat každý den od 8 do 22 hodin. Aktuálně jsou v plném proudu přípravné práce, plochu je totiž nutné zhutnit a přizpůsobit očekávanému provozu. Mělo by se sem vejít až 370 vozidel,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl (ODS).

Vjezd bude možný pouze ze směru od Nového a Starého Lískovce či od Kohoutovic

Výjezd z plochy bude zase možný jen ve směru na centrum. „Pro vjezd stačí ukázat čipové hodinky, permanentku, jednorázovou vstupenku nebo zaplatit vratnou zálohu 200 korun, která bude odečtena na pokladně při placení vstupu na koupaliště,“ doplnil za společnost Starez-Sport Tomáš Fiala.

Vzdálenost od parkoviště ke koupališti Riviéra po cyklostezce vedoucí podél řeky Svratky je 560 m

Parkování bude umožněno jen na vyznačených místech, je proto nutné sledovat dopravní značení. V některých částech areálu bude zákaz zastavení, aby bylo možné zajistit plynulý průjezd úzkými komunikacemi.

„Již příští sezónu budou v areálu brněnského výstaviště vybudovány parkovací plochy, od nichž povede pochozí lávka přes ulici Bauerovu přímo před vstup na koupaliště, což výrazně zvýší komfort návštěvníků největšího brněnského koupaliště,“ uzavřela ve zprávě Dudková.