Brno chce postavit centrální magistrát pro všech 1100 úředníků

Brněnskou kasu to přijde na 1,5 miliardy korun.

  • Zdroj

    MMB

Brno chce stavět centrální budovu magistrátu mezi ulicemi Koliště a Benešova. Radní včera schválili návrh kupní smlouvy pro nabytí společnosti, která v místě vlastní pozemky i projektovou dokumentaci na stavbu budovy. ČTK to řekl radní Marek Janíček. Firma tam chtěla stavět kanceláře, ale ustoupila od toho. Pokud smlouvu schválí zastupitelstvo, může Brno získat akcie a centrální budovu postavit. Pracovalo by v ní všech 1100 zaměstnanců, kteří jsou dnes zhruba na deseti místech. Město by uspořilo a lidem by to ušetřilo čas.

Akcie nyní vlastní firma CD Centrum Coms. Díky jejímu odkoupení by město nabylo pozemky i projektovou dokumentaci s vydanými územními rozhodnutími a stavebními povoleními. Město za to zaplatí kolem 170 milionů korun, což je součástí celkové investice 1,5 miliardy na vybudování magistrátu.

Primátor Brna Petr Vokřál už dříve řekl, že zhruba polovinu peněz může město získat prodejem současných magistrátních budov. Úředníci sídlí například v Kounicově ulici, Husově, Šumavské, Kolišti a na Dominikánském náměstí. "O budovy už projevily zájem některé instituce. Efektivita přestavby stávajících budov a výstavby nové vychází investičně stejně. Z hlediska energetického vychází centrální objekt lépe," uvedl Petr Vokřál, primátor města Brna.

Podle něj by centrální budova se všemi odbory ušetřila čas lidem a nabídla by i příjemnější prostředí zaměstnancům, kteří nyní pracují na různých místech a ve starých budovách.