Stejnou částku dá Ředitelství silnic a dálnic ČR. Práce se uskuteční na podzim. Stavba úseku má začít v příštích letech, potrvá čtyři roky a bude stát asi čtyři miliardy.

Radní dnes vybrali firmu IDPS, která demolice provede. „V minulosti jsme provedli první demolice a nyní jsme vybrali firmu, která provede další demolice dvou objektů, a to Provazníkova 77 a 79,“ uvedl Mrázek. Objekty jsou už ve špatném technickém stavu.

Tím demolice neskončí. „Demolice dalších objektů na Provazníkově ulici, které město postupně vykoupilo, budou následovat v roce 2019. Důležitou součástí přípravných prací jsou rekonstrukce Valchařské ulice a připravovaná rekonstrukce Zábrdovické ulice. Obě budou v budoucnu sloužit jako objízdné trasy při stavbě velkého městského okruhu,“ řekl Mrázek.

Úsek Tomkovo náměstí naváže na Husovický tunel, kde okruh povede sérií mimoúrovňových křižovatek s ulicemi Dukelská, Karlova a Rokytova a v budoucnu bude pokračovat tunelem Vinohrady pod parkem Akátky.

Po dokončení prací by měla být severní část okruhu hotová, čímž by se mělo ulehčit přetíženému středu města. V srpnu měla začít stavba okruhu v úseku Žabovřeská. Zpozdí se ale kvůli tomu, že spolek Voda z Tetčic procesně napadl jedno ze stavebních povolení.