Bývalý primátor Petr Vokřál (ANO) navrhoval navýšení na 20 milionů, ale neuspěl. Podle něj hrozí, že by se závody jely příští rok v Brně naposledy. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) řekla, že sdílí Vokřálovy obavy, ale věří, že se situaci podaří vyřešit. Velká cena České republiky se pojde v srpnu. Kraj na ni vyčlenil 25 milionů a jedná se i o podpoře státu ve výši 65 milionů.

Letos počtvrté bude závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně pořádat spolek založený krajem a městem. S promotérskou společností Dorna má smlouvu na pět ročníků. Za loňský ročník ale vznikly prodlevy s placením za zalistovací poplatek s ohledem na nižší podporu ze strany státu. Proto Dorna poslala spolku dopis, že pokud bude Brno platit normálně, po skončení pěti ročníků bude jednat o dalších ročnících, v opačném případě ale jednat nebude, což by vedlo ke konci Velké ceny v Brně.

Vokřál dnes už jako opoziční zastupitel proto navrhoval, aby Brno vyčlenilo na letošní závody 20 milionů s tím, že pokud spolek bude v plusu, peníze městu vrátí. Objasňoval to tím, že je potřeba zaplatit Dorně nejpozději do 4. srpna, pokud ale budou problémy, může se podle něj jet příští rok v Brně naposledy. Vaňková řekla, že sdílí tu samou obavu, ale navrhuje zatím navýšit příspěvek z 10 na 15 milionů a o dalším navýšení případně jednat v budoucnu. Podle ní se musí dotáhnout projednávaná podpora 65 milionů pro letošní ročník ze strany ministerstva pro místní rozvoj.

Loňský ročník skončil ve ztrátě 31 milionů korun. Náklady totiž byly kolem 170 milionů. Způsobuje je především zalistovací poplatek na zisk licence pro pořádání závodů, který přesahuje 100 milionů korun. Kraj loni dal na závody 20 milionů, Brno 10 milionů, 70 milionů vynesly vstupenky a spolek požadoval 100 milionů po ministerstvu školství. Ministerstvo nakonec uvolnilo jen 39 milionů, takže se spolek dostal do problémů s placením. Posledních asi 25 milionů zaplatil Dorně se zpožděním až v březnu.

Velké ceně hrozil v minulosti zánik, protože ji předešlý pořadatel Automotodrom Brno nechtěl pořádat kvůli její ztrátovosti. Politici z kraje a města se proto dohodli, že ji zachrání a bude ji pořádat spolek kraje a města.