Brno dá několik milionů na opravy a nová kontejnerová stání

  • Foto

    brno-bohunice.cz

V Brně se příští rok začnou opravovat kontejnerová stání na směsný komunální odpad, budou se zřizovat nová sběrná místa komunálního odpadu a také se zpevní plochy sběrných dvorů. Novináře o tom dnes informoval náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Ten dále upřesnil, že z městské kasy na to půjde asi 14 milionů korun, které budou rozděleny mezi jednotlivé městské části. Finance město získalo výběrem za odpad.

„Rozšiřujeme síť sběrných dvorů a pracujeme i na vylepšení a rozšíření stávajících kontejnerových stání. Nová výstavba kontejnerových stání bude probíhat v městských částech Bohunice, Bystrc, Černovice, Komín, Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-sever, Starý Lískovec a Žabovřesky. Město na ně poskytne téměř 7 milionu korun. Stávající kontejnerová stání pak opravíme v městských částech Bohunice, Bystrc, Brno-jih, Kohoutovice, Líšeň, Maloměřice a Obřany, Nový Lískovec, Brno-sever, Starý Lískovec, Brno-střed a Žabovřesky a vyjdou město zhruba na 5 milionů korun“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Kromě kontejnerových stání bude město investovat také do zpevnění ploch v některých sběrných střediscích. „Chceme zpevnit plochy ve sběrných dvorech Bratří Žůrků a Košuličova v městské části Brno-Jih, Oblá v Novém Lískovci a Veveří v městské části Brno-střed. Na tyto opravy Rada města Brna vyčlenila z rozpočtu 2 miliony korun,“ uzavřel Hladík.

 

Zdroj: 
Brňan (DUP)