Brno dotacemi podpoří zelené střechy v hodnotě 50 milionů korun
Foto:
ilustrační (Pixabay)
V dotačním programu Zeleň střechám jsou uzavřené smlouvy na podporu projektů v celkové hodnotě 50 milionů korun, z toho 176 projektů za 23 milionů korun je hotových. Brněnští radní schválili pokračování ekologických dotací i pro další rok. Uvedli to v tiskové zprávě.
Město přispěje i v dalších programech, jako je například Nachytej dešťovku nebo Vnitroblok. Za tři roky bylo prostřednictvím ekologických dotací uskutečněno 337 projektů.
Jejich cílem je motivovat obyvatele Brna k trvalé udržitelnosti a zvelebování jejich okolí. K tomu slouží například zelené střechy z projektu Zeleň střechám, které pomáhají při udržení teploty domu v zimě, kdy fungují jako další izolační vrstva. V létě naopak ochlazují.
"Ekologické dotace se u Brňanů setkaly s velkým zájmem, a proto je budeme příští rok vypisovat už počtvrté. Zároveň jsou vlajkovou lodí iniciativy #PripravBrno, která má pomoci ke snížení emisí do roku 2030,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).
Do ekologických dotací Brna patří i programy Nachytej dešťovku, Vnitroblok a Nábřežít. "U Vnitrobloku je zájem obyvatel velký. Změny z popraskaných betonů na zeleň, lavičky, které mohou lidé využít k pobytu nebo rekreaci, jsou praktické,“ řekl Hladík. Od roku 2018 bylo uskutečněno 49 projektů v hodnotě 6,5 milionu korun.
Program Nachytej dešťovku má za sebou 89 projektů za 1,5 milionu korun a město má rozjednané desítky dalších. Cílem je motivovat majitele staveb k efektivnímu hospodaření s vodou. V programu Nábřežít, který má za úkol přilákat veřejnost k nábřežím řek Svratka, Svitava a Ponávka, se uskutečnilo 23 projektů v hodnotě téměř jednoho milionu korun.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- V Brně letos skončí tramvaje K2, jiných starších t…
- Zdopravy: Výběrové řízení na tři rychlíkové linky …
- V Sanatoriu Pálava se kontrolují nedodělky, provoz…
- Čínské lázně v Pasohlávkách zatím nikdo nestaví, h…
- Lidé mohou přihlašovat jihomoravské památky do sou…
- Muzikál Bídníci se vrátí do Městského divadla Brno…
- Část Brno-střed udělala průzkum ve školách, někde …
- Podmínky pro lyžování v areálech na jihu Moravy js…
- Na jihu Moravy ráno mrzne a mrholí, na Znojemsku m…
- Extraligová předehrávka nabídne souboj tabulkových…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
