fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Brno hledá firmu, která postaví za 100 milionů halu pro míčové sporty

volleyball-ge2e676706-1920

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Brno hledá společnost, která ve Vodově ulici postaví odhadem za 100 milionů korun tréninkovou halu pro míčové sporty. Novinářům to dnes řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). V místě už dnes dvě haly jsou, jedna slouží pro trénink a druhá pro zápasy. Podle Hladíka tak vznikne centrum pro míčové sporty. Nová hala by měla být hotová na konci příštího roku.

Radní dnes schválili zadávací řízení na zakázku. "Hala bude sloužit míčovým sportům, jako basketbal, volejbal, florbal, házená, futsal, ale i pozemní hokej. Bude mít rozměry 50 na 30 metrů. Krása je v tom, že se bude moct rozdělit na tři tréninková hřiště. Paralelně tam budou tréninky dospělých i mládeže," uvedl Hladík. V jednu chvíli tak bude v hale moct být až 60 sportovců.

Na sportovní část naváže provozní segment budovy, který bude v severní části a vytvoří spojnici mezi starou halou a novým objektem. Budou tam šatny, hygienické zázemí i sklady, administrativní zázemí a vstupní část s bufetem. "Hala bude mít teleskopické tribuny až pro 250 diváků. Měly by se tam konat i zápasy," uvedl radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Součástí jsou i nové přípojky a úprava osvětlení v areálu, kde už je jedna tréninková hala a jedna zápasová s kapacitou 2900 míst k sezení.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT