Úchvatná série Komety v play-off pokračuje. Brňané opět potvrdili, že v play-off jsou velkým týmem. V sobotu měla modrobílá parta mečbol a ten proměnila. Po kolektivním výkonu a hattricku Martina Zaťoviče dokázali domácí porazit houževnatý Hradec, který sice pokaždé v Brně hrál vyrovnanou partii, ale těsně prohrál. Kometa může znovu po roce slavit postup do semifinále.

Sotva se diváci usadili do hlediště, Kometa ve čtvrtém čtvrfinále udeřila. První útok Komety si vytvořil tlak a po kombinaci Holíka s Martinem Zaťovičem byl Pavelka poprvé překonán. Brněnský útočník byl před ním zcela sám a zakončil naprosto přesně. Hradec se snažil s výsledkem něco udělat, ale dlouho narážel na neprostupnou obranu a gólmana Čiliaka. Jednobrankový stav vydržel do 16. minuty, kdy Tomáš Vincour obkroužil bránu a stihl zasunout puk k zadní tyči.

Hostující radost vydržela necelé dvě minuty. Na trestné sice seděl brněnský útočník Köhler, ale v oslabení ujel celé hradecké defenzivě Martin Zaťovič a svůj nájezd zvládl přesnou střelou pod víko. Brňané znovu vedli, leč ani tento výsledek dlouho nevydržel. Minutu před koncem třetiny se Richard Nedomlel zjevil mezi kruhy a poslal Čiliakovi nechytatelný projektil. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Skvělé utkání pokračovalo i ve druhé třetině, jen s tím rozdílem, že nepadaly žádné branky. Co se týče šancí, těch bylo na obou stranách mnoho. Dobrou měl hned v úvodu periody po příhře s Čermákem Vondráček, ten však přestřelil horní tyč. Zaťovič dvě branky vstřelil v prvním dějství a další mohl přidat po velkých tutovkách ve druhé třetině. Pokaždé ale nechal vyniknout brankáře Pavelku, především závěrečný samostatný nájezd volal po gólu. Po gólu volala rovněž spolupráce Muellera se zakončujícím Hruškou, brněnský rodák však tváří v tvář Pavelkovi nedal.

Ve třetí části měl obrovskou šanci dostat Hradec v celé sérii do vedení Kukumberg, puk propadl mezi Čiliakovy betony, ale všudybyl Baranka kotouč v poslední moment odpálil. Od té doby hrála prim Kometa, která chtěla utkání zlomit na svou stranu. Blízko byl Kusko, Kratochvíl a také Čermák, jemuž jen o kousek nevyšlo bekhendové zakončení. Zlomového momentu se vyprodaná DRFG arena dočkala pět minut před koncem. Rákos seděl na trestné a těsně před jeho návratem zaúřadoval Martin Zaťovič, pro kterého to byl hatttick a navíc postupová branka. Kometa může slavit postup do semifinále znovu po roce a znovu po výsledku 4:0 v sérii.