V čele statutárního města Brna je po dvaceti letech, kdy v roce 1998 končilo volební období Dagmar Lastovecké, opět žena. Novou brněnskou primátorkou se dnes stala jednička kandidátky ODS Markéta Vaňková. V čele radnice vystřídala Petra Vokřála z hnutí ANO. Koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD má v zastupitelstvu 33 mandátů z celkových 55. Vítěz voleb hnutí ANO skončí v opozici spolu s SPD. Rada Brna bude mít 11 členů, z toho deset uvolněných. Neuvolněný bude radní pro dopravu. Celkem bude 14 uvolněných zastupitelů, o tři víc než dosud.

Vaňková neměla protikandidáta. Hlas jí dalo 33 zastupitelů koalice. Proti bylo 17 zastupitelů z hnutí ANO, zdrželo se pět zastupitelů, a to čtyři zastupitelé ze SPD a Jiří Faltýnek z hnutí ANO, syn místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka. 

Do čela města byli zvoleni také náměstci. Prvním náměstkem zůstal, stejně jako za Vokřála, Petr Hladík z KDU/ČSL a budou pod něj spadat oblasti zdravotnictví, školství, sport, územní plánování a životní prostředí. Dalšími pak byli zvoleni Pirát Tomáš Koláčný, v jehož gesci bude oblast majetku, kultury, participace veřejnosti, informačních technologií, strategie a analýzy dat. Oliver Pospíšil z ČSSD bude spravovat bydlení a majetek. Čtvrtým náměstkem pak bude člen ODS Robert Kerndl a možná trochu překvapivě se bude starat o sociální otázky.

Říjnové volby vyhrálo hnutí ANO. Po volbách se dohodlo na koalici s ODS, se kterou mělo nadpoloviční většinu, ale přibralo ještě KDU-ČSL a ČSSD. Potom se ale situace otočila a na koalici se dohodli zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD, čímž obešli vítězné ANO.

V zastupitelstvu je šest uskupení. ANO má 18 mandátů, ODS s podporou Svobodných 14, KDU-ČSL osm, Piráti šest, ČSSD pět a SPD čtyři.