Na Brněnské přehradě vznikne v příštím roce bezbariérová zastávka lodní dopravy Pod Trnůvkou. Nahradí nynější zastávku Cyklistickou, která je ve špatném stavu a je na přehradě jednou z posledních zastávek s bariérami. ČTK to řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Nová zastávka Pod Trnůvkou propojí horní nástupní plochy s molem betonovým schodištěm s odpočinkovou podestou a rampou, která umožní bezbariérový přístup na molo a lodní zastávku. Povrchy šikmých ramp a podesty budou opatřeny protiskluzovou úpravou. Na ceně za stavbu zastávky se podle mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbory Doležalové musí podnik s městem ještě domluvit.

Loňská sezona byla v novodobé historii lodní dopravy v Brně rekordní, lodě přepravily téměř 290.000 cestujících. Posledních deset let zájem setrvale roste s tím, jak se podařilo přehradu vyčistit od sinic, daří se ji udržovat čistou a v důsledku zvelebování jejího okolí roste její rekreační význam. Dopravní podnik má k dispozici pět moderních lodí a dvě historické – Brno a Morava. Chce také bezbariérově upravit zastávku ve Veverské Bítýšce.

Lodní doprava na Brněnské přehradě bude letos v provozu do 30. října. Jde o 76. plavební sezonu.