Brno prostřednictvím své poradny Socio Info Point od ledna nabízí individuální psychoterapeutickou pomoc pro lidí, kteří pečují o jiné, většinou o nesoběstačné příbuzné. Nejde tedy o profesionální pečovatele. Město službu poskytuje zdarma, řekl dnes mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Brno podobnou službu veřejnosti dosud nenabízelo, nabídka psychoterapeuta vznikla díky evropskému projektu. „Být oporou lidem nesoběstačným bývá často velmi vyčerpávající jak fyzicky, tak i psychicky. Projekt nabízí nejen terapeutickou pomoc zdarma, ale i řadu dalších vzdělávacích a pomocných aktivit pro občany pečující, i pro zájemce, kteří se chtějí preventivně vzdělávat v této oblasti,“ uvedl Poňuchálek.

Poradna už několik let poskytuje komplexní informační servis, kterým podporuje pochopení a řešení obtížné životní situace

Díky projektu se stala mobilní a nabízí možnost poradenství u klientů doma. „Tým poradny se nyní rozšířil na čtyři členy. Najít terapeuta, který by vyhověl také časovým potřebám klientů, bylo velmi obtížné a trvalo to několik měsíců. Jsme na začátku psychoterapeutické podpory. Zatím obsloužíme pět klientů týdně. Dle zájmu se mohou kapacity navyšovat,“ dodal mluvčí. Socio Info Point bude v blízké době také pořádat vzdělávací semináře v oblasti péče a terapeutické skupiny.