fbpx
29. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Brno ožije mezinárodním robotickým kláním, soutěže vypuknou už tento pátek

Foto:

archiv pořadatele

Brno bude hostit jubilejní 10. ročník Robotiády, akce zaplní prostory zábavního vědeckého parku VIDA! science centrum už tento pátek 24. 2. 2023. Zpravodajský portál BRŇAN o tom za organizátory informovala Jitka Svobodová.

„360 soutěžících se po předloňském online soutěžení utká v sedmi disciplínách opět naživo. Mezinárodní robotická soutěž je letos nově pořádaná Domem dětí a mládeže Helceletova,“ popsala Svobodová.

Do Brna míří všichni ti, kteří ovládají robotiku a milují zábavu a soutěžení. Letos se účast přislíbili zástupci z ČR, Maďarska, Slovenska, Polska, ale také Ukrajiny a Řecka. „Na největší robotickou soutěž u nás přivezou originální nápady a prověří  své programovací schopnosti. Soutěže se letos účastní až čtyřčlenné týmy se svými roboty,“ doplnila Svobodová.

Robotiáda budoucnosti, LEGO a 9 disciplín 

Základem většiny konstrukcí jsou stavebnice Lego. Letos budou soutěžní týmy ověřovat své schopnosti v celkem sedmi disciplínách, mezi které patří například Freestyle, Sprint, Čára nebo Záchrana medvěda.

Nejtěžším výstupem soutěžících bude “Autonomní medvěd”, disciplína, při které robot hledá v bludišti plyšového medvěda. Motivací pro týmy jsou mimojiné i ceny od pratnerů Robotiád.

„Divácky nejatraktivnější bude v pátek 24.2. čas mezi  10.00 až 13.00, kdy probíhá nejvíce soutěží. Vyhlášení vítězů napříč kategoriemi proběhne v odpoledních hodinách,“ uvedla Svobodová.

Robotický víkend bude pokračovat ve VIDA! science centru v sobotu 25. 2. 2023 v čase 10.00-18.00 přehlídkou robotiky

Veřejnost si může na vlastní kůži vyzkoušet simulátor Formule 1, Ozoboty nebo Robotického básníka, promluvit s robotem Pepperem a zkusit si disciplíny z Robotiády. Budou zde připraveny ukázky dalších robotů a výrobní dílna, kde si mohou účastníci vyrobit vlastního robota.

Líbí se mi

1
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT