Brno plánuje na Sadové postavit mateřskou i základní školu

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Brno chce postavit mateřskou a základní školu ve čtvrti Sadová. Primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL) ČTK řekl, že náklady by mohly být odhadem ve stovkách milionů. Oblast patří mezi rozvojová území pro bydlení a většina je už zastavěná, chybí ale občanská vybavenost. Na podobu školy a školky se uskuteční soutěž.

Rozsah území včetně prostoru před školou a školkou je asi 3,4 hektaru. "Podle předpokládané kapacity by měla mít mateřská škola pět tříd a základní škola 18 kmenových tříd. Velikost škol určuje predikce budoucí výstavby v lokalitě," uvedl radní pro školství Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Podle primátorky Markéty Vaňkové (ODS) se na Sadové už roky intenzivně staví. "Bohužel ale bez navazující občanské vybavenosti. Místní obyvatelé musí za službami, volnočasovými aktivitami či kulturou dojíždět do sousedních částí města. Tento stav chceme postupně napravit. Pro rodiny postavíme mateřskou a základní školu. Aby byl projekt kvalitní, vypíšeme soutěž," řekla Vaňková.

Pozemek při ulici Zaječí hora je v návrhu nového územního lánu určený jako plocha veřejné vybavenosti. "Umožňuje areálovou zástavbu. Účelem soutěže je nalézt a ocenit nejvhodnější řešení a vybrat zpracovatele projektové dokumentace pro projekt výstavby. Vítěze bychom mohli znát v létě příštího roku," řekl Hladík.

Zdroj: 
čtk