Brněnský magistrát podepsal s Českou poštou smlouvu o provozování Pošty Partner v budově v Orlí ulici. Převod je v plánu na květen. Zajištění fungování poštovních služeb je jedním z kroků, které předcházejí tomu, aby město budovu od pošty koupilo. V tiskové zprávě to uvedl radní pro majetek Jiří Oliva (SOCDEM). V Orlí má vzniknout sídlo centrálního stavebního úřadu, o jehož vytvoření koncem loňského roku rozhodli zastupitelé.

Zájem o využití volných kancelářských prostor v budově město avizovalo. Mezi zvažované možnosti patří pronájem prostor pro účely stavebního úřadu nebo odkup nemovitosti. „Preferujeme variantu odkupu budovy, kde by od 1. července měl začít fungovat nový centrální stavební úřad. Město se dnes podepsanou smlouvou zavázalo k provozování Pošty Partner, a to v rozsahu dosavadních služeb. O nabytí budovy do majetku města budeme nadále jednat,“ řekl Oliva.

Primátorka Markéta Vaňková (ODS) považuje za mimořádně funkční propojení poštovních služeb a státní správy. „Poštu rozhodně plánujeme zachovat i do budoucna. Zvláště s ohledem na proběhnuvší redukci pracovišť pošty v městské části Brno-střed, ale i celkově v našem městě, to vnímám jako podporu občanské vybavenosti,“ míní.

Česká pošta ke konci ledna ukončila s ohledem na kapacitu provoz pobočky v obchodním centru Velký Špalíček a místo toho otevřela tři přepážky v Orlí. Převodem pobočky na smluvního partnera se pro klienty nic nezmění. „I nadále na pobočce vyřídí všechny poštovní služby tak, jak byli zvyklí. Poštovní služby zůstanou na místě zachovány a Poštou Partner se otevírá prostor pro jejich další zkvalitňování,“ řekla ředitelka pobočkové sítě České pošty Martina Ivanová.