Brno pomůže seniorům nad 80 let, zařídí jim dopravu nebo očkování u nich doma

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Vůbec nejsložitější situaci v dnešní době mají senioři. Někteří z nich nemají přístup k internetu, mohou být imobilní anebo žijí osamoceně v domácnosti. Pečovatelská služba města Brna zjišťovala zájem u svých klientů starších 80 let, kteří jsou imobilní. Z celkem 1689 klientů je zhruba 120 imobilních a nechat se naočkovat chce 77 z nich.

Město Brno se proto této věkové kategorii rozhodlo vyjít vstříc, a to jak s dopravou do očkovacího centra nebo s očkováním nepohyblivých seniorů přímo u nich doma. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Ve spolupráci se Sdružením zdravotnických zařízení II a Centrem paliativní medicíny došlo k vytvoření dvou mobilních týmů, které budou nepohyblivé seniory očkovat přímo u nich doma. S dopravou do očkovacího centra pomůže také městská služba Seniorbus.

“Chceme pomoci seniorům nad 80 let, kteří se chtějí nechat naočkovat proti nemoci COVID-19 a zároveň jsou osamocení nebo mají problémy s pohybem a nemohou se tak dostavit do očkovacího centra. Proto jsme pro ně vyhradili číslo 771 135 452, kde si mohou zažádat o službu mobilních očkovacích týmů, které je naočkují přímo u nich v domácnosti,“ uvedl Hladík.

Zájemci mohou volat každý pracovní den od 8 do 12 hodin nebo od 13 do 15 hodin. Mobilní týmy začnou s poskytováním očkování v pondělí 1. února. O službu mohou senioři žádat na telefonním čísle od úterý 26. ledna.