fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Brno rozdělí spolkům dětí a mládeže téměř 15 milionů korun

child-3147809-1920

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Brněnské spolky dětí a mládeže i další organizace si v příštím roce rozdělí téměř 15 milionů korun v dotačních programech na podporu aktivit pro volný čas a na zkvalitnění vybavení pro volný čas. Žádost o dotace mohou podat v říjnu. ČTK to dnes řekl radní pro školství a sport města Brna Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Na podporu činnosti brněnských organizací dětí a mládeže poskytne město 12,5 milionu korun. Dotace podpoří vybavení, provoz a zařízení kluboven, areálů a aktivit, ať už víkendových či prázdninových pobytů nebo mezinárodních výměn. Na jeden projekt je možné získat deset až 200.000 korun.

Na zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas jsou vyhrazeny dva miliony korun. Dotace lze využít na stavební opravy, rekonstrukce nebo modernizaci. Na jeden projekt město přispěje až 200.000 korun.

Školám a organizacím, které jsou zapojeny do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu, město poskytne 200.000 korun na neformální vzdělávání pro mladé děti od 13 do 24 let. Dotaci lze využít na úhradu jednorázového poplatku za členství v programu a na odměny zapojeným pedagogům. Výše dotace na jeden projekt se pohybuje od deseti do 80.000 korun.

Letos město mezi brněnské spolky dětí a mládeže i další organizace rozdělilo téměř 13 milionů korun.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT