Brno Sigrs Flag U15 cestovali tentokrát na turnaj do hlavního města

Po dvou doma pořádaných turnajích se hráčky, hráči, trenéři i fanouškovská základna nejmladšího týmu z řady SIGRS rozjeli na další z turnajů podzimní a doháněné jarní sezony, tentokrát do Prahy.

  • Foto

    Jan Tomek

Čekali je těžcí soupeři z horní části ligové tabulky, Ostryva Steelers, Prague Lions a poslední zápas pak odehráli Sigrs s týmem Vysočina Gladiators. Na přírodní trávě v  pěkném areálu Rugby Clubu Sparta Praha přivítal hráče pravý podzim - teplota se držela na 10°C, naštěstí se ale den obešel bez deště. Stejně jako každý sport, i tato „ bezkontaktní „ forma amerického fotbalu se občas neobejde bez
drobných šrámů, které v současném rychlém sledu hráčky a hráči nestíhají plně doléčit, a tak Sigrs nastoupili v lehce okleštěné sestavě , což se naštěstí ovšem na předvedené hře příliš neprojevilo.
Je dobré, že si už i mladší hráči uvědomují, že na ně časem přejde zodpovědnost za herní projev týmu a vystrkují růžky, bodují, brání, mají svůj podíl na hře a úspěších týmu.

S opravdu těžkými soupeři nakonec hráči Sigrs podlehli ve všech třech zápasech, se Steelers 23:32, s Lions 14:42 a v posledním zápase i s Gladiatore, kteří na tom byli co do počtu hráčů sice hůře, ale součtem let hráčů výrazně lépe, 12:56. Nicméně výsledky tentokráte nebyly úplně nejdůležitější. Je potřeba vyzvednout herní projev brněnského celku - jejich hra byla najednou propracovanější, od hráčů přístup poctivější, viditelně plnili až na výjimky pokyny trenéra, což vše vedlo k tomu, že se na tyto zápasy dalo opravdu dobře dívat.

Turnaj v Praze je minulostí. Hráči si z něj odnesli snad nejen další bolístky a šrámy, ale především spoustu nových zkušeností. Za necelý týden čeká mladé Sigrs opět v Praze další turnaj. A nám nezbývá, než fandit a věřit, že nabyté zkušenosti a stálelepší herní projev přetaví brněnští mládežníci i v nějaké bodové zisky. Sledujte tedy s námi nadále sportovní cestu mladých brněnských hráček a hráčů. A pokud by třeba některého z klukůa holek zaujal tento sport natolik, že by si jej chtěli vyzkoušet doslova na vlastní kůži, určitě vás v týmu Sigrs rádi přivítají.

 

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (NEP)