Téměř 260 parkovacích míst přibylo v brněnské městské části Starý Lískovec. Při Kyjovské ulici jich je od konce loňského roku k dispozici 132, parkoviště Labská se 126 místy začalo fungovat v těchto dnech. Nová parkoviště vyšla město na více než 58 milionů korun, investovalo do nich peníze vybrané z rezidentního parkování. V tiskové zprávě to uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Parkovat tam lze zdarma.

„Parkovací kapacity ve Starém Lískovci byly prakticky vyčerpané. Souhlasili jsme proto s návrhem městské části, od které jsme převzali část potřebné dokumentace na vybudování dvou parkovišť. Nejdříve bylo nutné provést změnu územního plánu, což se stalo v září 2021, o dva měsíce později jsme schválili potřebné investiční záměry. Práce na Kyjevské trvaly od října 2022 rok, na Labské začaly loni v červnu a skončily v těchto dnech,“ řekla Vaňková.

Obě parkoviště jsou volně přístupná a jejich využití je bezplatné

„Většina stání je kolmých, pouze na Kyjevské je jich deset podélných. Součástí investice bylo i vybudování veřejného osvětlení a napojení parkovišť na stávající přístupové chodníky ve směru zastávek MHD a zároveň k přilehlé bytové výstavbě. V případě dalšího rozvoje elektromobility počítáme s možností osázení nabíjecími stanice,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Práce obnášely také úpravy prostoru mezi sídlištěm a dálničním přivaděčem zahrnující třeba výsadbu keřů a stromů.