Hokejisté Komety Brno zvítězili v přípravě na novou sezonu na ledě bratislavského Slovanu vysoko 5:1. Účastníkovi Kontinentální ligy tak vrátili i s úroky týden a půl starou porážku z Brna 2:5, která je pro úřadujícího šampiona extraligy jedinou z pěti dosud Brno vykročilo odhodlaně za výhrou již zkraje zápasu, kdy v rozpětí minuty a čtvrt udeřili Luboš Horký a tečující Jan Süss. Ve 14. minutě navíc zvýraznil vedení americký útočník Peter Mueller, velká letní posila českého mistra.

Osmička draftu z roku 2006 navíc potvrdila své kvality i v nástupu do druhého dějství a Brno vedlo už 4:0. Třicetiletý Mueller tím vylepšil osobní bilanci v přípravě na sedm bodů ze čtyř odehraných utkání za pět gólů a dvě asistence.

Přes tři a půl tisíce diváků se dočkalo odpovědi Slovanu až těsně před druhou přestávkou, kdy se prosadil český útočník Rudolf Červený. Poslední slovo měl však ve třetí třetině brněnský Bedřich Köhler.