Brno za 10,5 milionu opraví skokanskou věž a můstky bazénu za Lužánkami

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Skokanská věž a můstky v bazénu za Lužánkami v Brně dá město rekonstruovat za 10,5 milionu korun. Práce se uskuteční s plánovanou odstávkou areálu, která začne 1. července a potrvá rok, uvedl v tiskové zprávě primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Důvodem odstávky je stavba pětadvacetimetrového bazénu vedle současného padesátimetrového a s tím spojená modernizace celého areálu.

Rekonstrukci věže a můstků má na starosti společnost Metrostav DIZ - Imos Brno, která staví i bazén a modernizuje areál. Schválila to dnes rada města. "Výstavba plaveckého areálu byla dokončena v roce 1978. Vzhledem ke stáří a dnes nevyhovujícímu symetrickému uspořádání jednotlivých prvků byla úprava nezbytná. Vybraný zhotovitel tak provede rekonstrukci desetimetrové skokanské věže, napravo od ní umístí dva třímetrové můstky, vlevo pak dva metrové," uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Díky tomu bude podle ní možné využít prostor pro přípravu v paralelním skákání do vody, ale také pro pořádání mezinárodních soutěží v této disciplíně.

Pro akci je už od roku 2020 vydané stavební povolení. "Máme příslib dotace od Národní sportovní agentury ve výši sedmi milionů korun, zbylou částku uhradí ze svého rozpočtu město Brno. Předání stavby musí proběhnout nejpozději do 30. června, zhotovitel musí dílo předat do osmi měsíců od podpisu smlouvy," doplnil Hladík. Řekl, že odstávka areálu se tak využije maximálně efektivně.

V místě je nyní padesátimetrový bazén a zhruba za čtvrt miliardy vzniká pětadvacetimetrový bazén. Díky tomu bude možné pořádat mezinárodní plavecké závody. Chystá se přestavba společných šaten, pokladen a vstupů pro oba bazény, výstavba výtahu a připojení nové bazénové haly ke stávajícím technologiím a strojovně. "V době odstávky také dojde k zásadním opravám padesátimetrového bazénu. Proběhne úprava původních bazénových van a stropu objektu, který bude osazen novým osvětlením. Vylepšení se dočká také blízké okolí areálu. Budou upraveny přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa," řekl Suchý. S otevřením zmodernizovaného komplexu se počítá na konci května příštího roku.