Je to tady! Už tento pátek vypukne v brněnských Žabovřeskách pátý ročník street party Minská Open. Od 17:00 se pro automobily zcela uzavře dopravní tepna Žabovřesk – ulice Horova a Minská. Obě ulice se až do sobotní druhé hodiny ranní dočasně promění v pěší zónu, v níž organizátoři slibují koridor zábavy, dobrého jídla a pití, informoval zpravodajský portál BRŇAN starosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

Letos podle Ledera organizátoři k street party připojili také prostor fotbalového hřiště FC Svratka, čímž se letošní ročník akce stal největším od svého vzniku v roce 2016.

Své produkty zde budou podnikatelé ze Žabovřesk nabízet na ploše téměř 2 kilometrů

„Poslední Minská Open proběhla před čtyřmi lety. Dvakrát přípravy akce zastavila virová epidemie a loni nebylo kvůli stavbě městského okruhu možné získat povolení na dopravní omezení oblasti v rozsahu, který je pro tento formát akce potřeba. Museli jsme si všichni zkrátka trochu počkat, ale o to více se všichni na letošní ročník těšíme, vždyť při tom posledním návštěvnost přesahovala hodně přes 30 tisíc lidí,“ popsal Leder.

Specifikem žabovřeské street party je, že ji organizačně a programově pokrývá sama městská část. Probíhá ve spolupráci obce s místními podnikateli. Nejen těmi, kteří mají prodejnu v lokalitě Minská a Horova, ale se všemi ostatními, kteří mají v Žabovřeskách sídlo firmy nebo nemovitost.

Pro návštěvníky je Minská Open zdarma a není třeba ani žádný registrační formulář

„Tento ročník nabídne program na třech lokalitách. Hlavním místem zábavy se stane prostor u radnice městské části na Horové. Prostor fotbalového hřiště FC Svratka se přihlásí s nabídkou aktivit pro děti i dospělé a na Burianově náměstí u kapličky se návštěvníci mohou těšit na bohatý hudební i scénický program,“ doplnila schéma akce ředitelka Společensko-kulturního centra Rubín Petra Kačírková.

„V podtitulku letošního ročníku máme, že letos na naší street party Minská Open slunce nezapadá. A bude to pravda, v okamžiku astronomického západu před žabovřeskou radnicí rozsvítíme 5,5 m vysokou maketu naší hvězdy Slunce, zapůjčené brněnskou Hvězdárnou a planetárium,“ řekl Leder.

Veškeré informace pro návštěvníky, rezidenty a prodejce, jsou uveřejňovány ZDE případně na tomto odkazu