Jedna z největších akcí brněnských Žabovřesek je za dveřmi. Už příští týden v pátek, tedy 21. června se již po šesté pro dopravu uzavře dopravní tepna Žabovřesk – Horova/Minská, aby uhostila Street party Minská OPEN 2024.Přípravy vrcholí a pro lepší orientaci všech, kteří se mají této vyhledávané akce zúčastnit, zřídila městská část informační sekci na webových stránkách. Informoval o tom starosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL) s tím, že hlavním organizátorem je již tradičně Společensko-kulturní centrum Rubín.

„Tradiční uzavření lokality je naplánováno cca na 17:45 tak, aby mohla být akce od 18:00 slavnostně zahájena. Zábava bude v této lokalitě pokračovat až do sobotní druhé hodiny ranní. Zájem o tuto street party je každoročně veliký, pevně doufám, že vyjde počasí, protože program je nabitý,“ uvedl Leder.

Starosta doplnil, že se v letošním roce bude formát akce rozšiřovat, kdy zhruba k 1,5km dlouhé trase Minská/Horova bude připojen i areál fotbalového hřiště FC Svratka na Kovařovicove. Letos byli organizátoři totiž nuceni s ohledem na požadavky DPMB, drobně upravit časový rozsah street party, a to zejména s ohledem na to, že díky složité dopravní situaci ve městě Brně, spojené s dopravními omezeními nejrůznějších staveb a stavebních činností, není schopen Dopravní podnik zajistit čas výluky tohoto území před 17:00, jako tomu bylo v předchozích letech.

Vjezd pro běžnou automobilovou dopravu bude na Minské/Horově, v pátek 21. 6. 2024 uzavřen od 14:00, ale tramvaje budou jezdit v pravidelných intervalech až do 17:45. „Nicméně ze zkušeností minulých let počítáme s tím, že prodejci se budou v průběhu časného odpoledne již připravovat a odpoledne bude v prostoru fotbalového hřiště FC Svratka, na Burianově náměstí a na travnaté ploše před úřadem městské části zahájen program pro rodiny s dětmi,“ dodal Leder.

Program bude jak na největším pódiu před radnicí, na fotbalovém hřišti Kovařovicova a na Burianově náměstí

„Jednou z novinek, na které se osobně moc těším je například vystoupení žáků ZUŠ Veveří – skupiny Kuželky No.1. a nově v rámci street party přivítáme i nadační fond EMIL a podpoříme mladého paralympionika Kubíka,“ popsal Leder.

Akce je ojedinělá také tím, že zde vše probíhá ve zcela jedinečné symbióze obce s místními podnikateli, díky tomu tak návštěvník dostane skutečný mix chutí, vůní a drinků, které si jen člověk může přát a navíc se tu každý cítí – jako doma. „A protože tahle akce nás v Žabinách všechny baví, menší kulturní vystoupení si organizují i sami prodejci v koordinaci s hlavním organizátorem, takže doslova na každém kroku čeká návštěvníky nějaké to překvapení,“ uzavřel Leder.

Akce trvá do sobotní druhé hodiny ranní. Poté následuje úklid území tak, aby mohly být po následujících dvou hodinách, nasazeny opět noční rozjezdy