Změna územního plánu potrvá asi rok. V roce 2021 by mohla začít samotná stavba pavilonu, v němž budou operační sály, ARO i JIP, počítá se i s parkovacími místy. Práce by měly skončit do dvou let od jejich začátku.

Pavilon bude naproti nynějšímu areálu v místě parkoviště. Prostor je v územním plánu vyčleněný pro zdravotnictví, takže je tam možné stavět. Velikostně ale nestačí naplánovanému pavilonu. "Proto část místa s heliportem a asfaltem, které je v územním plánu vedené jako veřejné prostranství, na kterém nelze stavět, změníme v územním plánu pro účely zdravotnictví," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Tím pádem bude možné v místě stavět a na pavilon už bude dostatek prostoru. Navíc zbude i místo pro zeleň, aby tam mohl být park. Nový objekt nabídne osm pater a heliport na střeše. V prvních čtyřech patrech bude parkoviště se 160 místy. Nahradí místa současného parkoviště a také se zvýší počet parkovacích míst pro pacienty i návštěvy.

V pátém až sedmém patře bude sedm operačních sálů, současné už jsou v nevyhovujícím stavu. Zázemí najde v patrech i anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče. Vznikne pro ně 26 lůžek. V posledním patře bude centrální sterilizace a technické zázemí.