fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Brno změnilo cenu parkování u hřbitova a na Benešově ulici

Brno změnilo ceník parkování u Ústředního hřbitova a v Benešově ulici nedaleko vlakového nádraží. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO).
park2

Foto:

ilu, redakce

Zatímco u hřbitova lidé zaplatí více, v Benešově ulici se cena snížila. Změnu ceníku schválili radní. "V Benešově ulici bude prvních 15 minut zdarma, do 30 minut se platí 20 korun, od 30 do 60 minut je to za 40 korun. Každá další čtvrthodina stojí 15 korun," uvedl Mrázek. Dosud se platilo 60 korun za hodinu.

Parkoviště P+R u Ústředního hřbitova bylo dosud na 24 hodin zdarma. Další den byl za 20 korun a poté bylo za den 100 korun. Nyní budou první dvě hodiny zdarma pro ty, kteří chtějí navštívit hřbitov. "Dalších 24 hodin pak bude za 20 korun a dalších započatých 24 hodin bude za 100 korun," uvedl Mrázek.

Brno od září zavedlo pro historické centrum systém rezidentního parkování. Historické jádro vymezují ulice Husova, Nádražní, Benešova a Rooseveltova. Do historického jádra mohou vjet pouze rezidenti s trvalým bydlištěm nebo abonenti, tedy podnikatelé s provozovnou v místě. Ostatní musí zaparkovat na okraji v parkovacích domech nebo na vymezených místech. Dodržování pravidel kontroluje speciální auto s kamerami, časem přibude i kamerový systém.

Od listopadu se přidaly další tři lokality, patří do nich například ulice Veveří, Lidická, Milady Horákové, náměstí 28. října nebo třída Kapitána Jaroše. Na místech mohou parkovat rezidenti, abonenti a za poplatek i návštěvníci.

Brno má zatím jedno parkoviště park and ride (P+R), a to právě u Ústředního hřbitova. Další taková parkoviště ale plánuje například u firmy Zetor nebo u nemocnic. Jejich cílem je, aby řidiči odstavili auto na okraji města a dojeli do centra pomocí městské hromadné dopravy.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT