04. 02. 2023 Dnes má svátek Jarmila

Brno zrekonstruovalo na ZŠ a MŠ Pastviny bazén za 22 milionů

Brno za 22 milionů korun zrekonstruovalo bazén při Základní a mateřské škole Pastviny. V tiskové zprávě to uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS).
171006-a99-bazen-zs-pastviny-03

Foto:

atelier99.cz

Podle primátorky se dokončují venkovní práce a je potřeba zrekonstruované prostory vybavit nábytkem.

Radní města vybrali na dodávku interiérového vybavení za více než 400.000 korun firmu minimalistic. Podle radního pro školství Jaroslava Suchého (KDU-ČSL) nabídla ze čtyř firem nejnižší cenu. "Rekonstrukce bazénu stála 22 milionů korun a zahrnovala modernizaci školního bazénu včetně úpravy bazénové technologie a také opravu šaten," uvedla Vaňková.

Rekonstrukce bazénu není jedinou investicí města ve škole za poslední období. V roce 2017 skončila výstavba nového objektu mateřské školy bezmála za deset milionů korun. "Druhou investiční akcí bylo vybudování šesti nových odborných učeben na základní škole. Nezbytnou součástí bylo i vyřešení bezbariérovosti školní budovy přístavbou výtahu a došlo také na úpravu vstupu a venkovního prostranství. Náklady na realizaci tohoto projektu dosáhly téměř 30 milionů korun a dotace činila 13,5 milionu korun," doplnila Vaňková.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT