Budovu pro nový centralizovaný stavební úřad v Orlí ulici koupí Brno od České pošty za 215 milionů korun. Nákup dnes schválili radní města, uvedl v tiskové zprávě mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. O přesunu stavebních úřadů z městských částí do jednoho rozhodli zastupitelé koncem minulého roku. Stavební úřad má v budově bývalé pošty fungovat od 1. července.

„Jsem velmi rád, že Česká pošta dala zelenou přímému prodeji tří svých administrativních budov na adresách Orlí 30, Orlí 32 a Benešova 8 městu za cenu 215,180.000 korun určenou znaleckým posudkem,“ uvedl radní pro majetek Jiří Oliva (SOCDEM). Do budov nedaleko magistrátu chce město přemístit nejen stavební úřad, ale i některé další úředníky, kteří dosud musejí využívat komerčně pronajaté prostory. „Ušetříme i na budoucích nájmech. Významný bonus pro občany je i provozování poštovních služeb městem na Orlí, a to v režimu Pošty Partner. V jedné budově si lidé mohou vyřídit jak úřední, tak i poštovní záležitosti,“ doplnil Oliva.

Česká pošta neměla podle ředitelky pobočkové sítě Martiny Ivanové pro budovy v centru další provozní využití. Považuje zároveň za podstatné, že tam funguje Pošta Partner

Převod nemovitostí do svého majetku očekává město nejpozději do konce července. Do té doby zůstane v budově v nájmu, od dubna tam prostory upravuje. Dělníci malují stěny a vyměňují podlahy, IT specialisté pracují na datových rozvodech. Zastupitelé na svých předchozích zasedáních již schválili desítky milionů korun na nutné opravy, vybavení kanceláří nebo nákup referentských vozidel.