Část jižní Moravy zasáhly odpoledne silné bouřky. Hasiči přibližně od 16:45 do 17:15 evidují přes dvě desítky událostí spojených s počasím. Ve většině případů odstraňují popadené stromy, řekl ČTK mluvčí jihomoravských hasičů Štěpán Komosný. Český hydrometeorologický ústav varuje před extrémně silnými bouřkami na Kyjovsku a Vyškovsku.

„Dosud jsme řešili nejvíce událostí na Břeclavsku, v oblasti kolem Hustopečí, kde bouřky začaly. Postupně se to ale překlápí na Kyjovsko a očekáváme, že zásahů bude ještě přibývat. Ve většině případů odstraňujeme spadené stromy,“ sdělil Komosný.

Český hydrometeorologický ústav na twitteru informoval o silné levostáčivé supercele na Kyjovsku

Pohybuje se směrem na Olomoucko a neslábne. Varoval před kroupami o velikosti až pět centimetrů a silným větrem. „Je to opravdu extrémně silná bouřka s potenciálem velmi nebezpečných jevů. Sledujte radarová data, vyhněte se jí a buďte opatrní!,“ uvedl ČHMÚ po 17:00.

Výstraha před extrémně silnými bouřkami platí také pro část Vyškovska

„Lokálně se očekává přívalový déšť s intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo i jejich zanesení unášeným materiálem. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy,“ uvedli hydrometeorologové na webu.