Ten půl sezóny strávil v Kometě, tu druhou v Pardubicích. A při hodnocení sezóny je sám k sobě kritický. „Z mojí strany to nebylo nic moc, mám na čem pracovat, abych byl v příštím ročníku extraligy lepší a ukázal se v lepší formě. Co se týče týmového úspěchu, vypadli jsme ve čtvrtfinále poměrně rychle, určitě jsme měli vyšší ambice, než udělat jen předkolo,“ uvedl Horký.

Podle něj sezonu hodně ovlivnilo, že na jinak obvykle narvané stadiony v Brně a Pardubicích nemohli chodit diváci. „Je to cítit, když jsou na stadionu fanoušci, je to daleko větší zážitek, protože vytvoří parádní atmosféru. Postupem času jsme si ale zvykli, bylo důležité, že jsme mohli alespoň hrát a sezona se dohrála. Ale hrát bez diváků je celkově divné,“ soudí útočník Komety.

Ten si díky angažmá v Pardubicích připsal další cennou zkušenost. Dynamo nejprve v předkole play off vyřadilo Karlovy Vary a ve čtvrtfinále nestačilo na mladoboleslavské Bruslaře. „Oba soupeři měli podobný styl, hráli rychlý kombinační hokej. S Karlovými Vary jsme odehráli parádní sérii, hráli výborně, ale bohužel jsme na dobré výkony nedokázali navázat v souboji s Mladou Boleslaví. Je to škoda, protože si myslím, že jsme na ně měli,“ litoval Luboš Horký.

A přiznal, že po očku sledoval i mateřskou Kometu. „Obrat s Vítkovicemi byl super a je škoda, že se klukům nepovedlo navázat na dobré zápasy i v sérii s Třincem,“ uvedl mladík, který se teď připravuje s národním týmem na dva zápasy s Rakouskem. „Trenér má k dispozici široký kádr, myslím si, že bude chtít vyzkoušet všechny hráče. O místo v sestavě budu bojovat, rád bych si zahrál,“ sdělil Horký.

Být součástí národního týmu je pro něj velký zážitek. „Prodloužíme si tak sezonu o dalších pár týdnů. Můžeme trénovat na ledě, poznáte další kluky, které znáte jako soupeře. Trénovat v dresu národního týmu vás určitě potěší. Být součástí kempu je super a jsem rád, že tady můžu být,“ zdůraznil útočník brněnské Komety.

Její příprava by měla začít první týden v květnu, plán přípravy se hráči teprve dozví od nového hlavního kouče Jiřího Kalouse, který na střídačce nahradil majitele klubu Libora Zábranského. „Už se těším, až vše znovu vypukne. Zatím jsem se s nikým v Brně ještě neviděl, první seznámení mě teprve čeká,“ dodal Luboš Horký.